Leave Your Message
0102030405
videoct5
економска серија
банер55ux
економска серија
videoct5

ЗА НАС

CHI HARDWARE CO., LTD.
CHI изработува убави, издржливи и сигурни гаражни врати повеќе од 15 години. Горди сме што сме најпопуларниот бренд за гаражни врати, чест што ја постигнавме преку нашиот немилосрден фокус на обезбедување вистински перформанси.
Во CHI, ние сме посветени да обезбедиме сеопфатни решенија за сите потреби на гаражни врати на нашите клиенти. Без разлика дали сте сопственик на куќа или бизнис, ние нудиме различни станбени и комерцијалнигаражни врати, комплетни гаражни врати,панели на гаражни врати, и комплетен асортиман нахардвер за вашата гаражна врата. Нашите врати се направени од различни материјали, завршни материјали и опции за изолација за да се обезбеди разновидност и перформанси.
Ако ви треба гаражна врата, изберете CHI како ваш производител!
Прочитај повеќе
 • 50
  +
  Обучени работници
 • 10
  +
  Технички луѓе
 • 20
  +
  Тим за продажба
Видео

Топли производи

01

Зошто да не одберете нас

Нашите производи главно се извезуваат во Франција, Израел, Полска, ОАЕ, Шпанија, Русија, Австралија итн. Рапидно пораснавме со постојани иновации на производи, широк асортиман на производи, исклучително конкурентни цени, навремена испорака, обемен маркетинг и силна техничка поддршка .
Добијте брза понуда
ОЕМ
FPYlyzNCQD4yse
0102
652f53fwp3
Нашите гаражни врати обезбедуваат приспособени решенија. Прилагодените панели вклучуваат големина, материјал, боја и дизајн, итн. Можете да ги поставите вашите барања за прилагодување и ние ќе направиме дизајн за вас.
Квалитетот на нашиот производ е строго контролиран, поминавме различни тестови, добивме релевантни сертификати и имаме совршена услуга за клиентите.
Испратете го вашето барање сега
Вообичаени проблеми со кои се среќаваат изолираните гаражни врати и како да ги решитеВообичаени проблеми со кои се среќаваат изолираните гаражни врати и како да ги решите
2024-06-14
01

Вообичаени проблеми што ја изолирале гаражата...

Во секојдневната употреба нагаражни врати , сопствениците на куќи повеќе или помалку ќе увидат дека нивните гаражни врати имаат некои дефекти, но не знаат како да ги решат овие проблеми. Овде ќе одговорам и ќе предложам неколку прашања.

Прочитај повеќе
Што треба да знаете при изборот на вистинската гаражна врата со целосен погледШто треба да знаете при изборот на вистинската гаражна врата со целосен поглед
2024-06-14
02

Што треба да знаете додека избирате...

Лицето кое го смислилоГаражна врата со целосен поглед мора да е гениј. Не само што ја задоволува побарувачката на луѓето за функционалност на гаражни врати, туку ги задоволува и стремежите на луѓето за убавина и мода. Покрај тоа, овој дизајн концепт сега се појавува не само нагаражни врати но и постепено влегува во куќите. Дел од ѕидовите во многу куќи се заменети со гаражни врати со целосен поглед. На пример, може да се инсталира гаражна врата со целосен поглед помеѓу дневната соба и дворот за да се замени ѕидот. Овој дизајн е многу популарен сега, а такви дизајни често можете да видите на Instagram или Pinterest. Ако сакате, можете да инсталирате таква врата и дома.

Прочитај повеќе
 Која е големината на тесната гаражна врата? CHI лансира стаклена гаражна врата со тесна рамка Која е големината на тесната гаражна врата? CHI лансира стаклена гаражна врата со тесна рамка
2024-06-14
03

Која е големината на тесната гаражна врата? CH...

Со развојот нагаражни врати, има се повеќе видови на гаражни врати, како на прподигнати гаражни врати,гаражни врати за кочија,Гаражни врати со целосен поглед , итн. Меѓутоа, ако сакате стилски гаражни врати со едноставни линии, тоа значи дека вашиот вкус е конзистентен со вкусот на многу сегашни сопственици и архитекти. Како одговор на зголемената побарувачка за овој тип гаражни врати,ТРОШИ  лансираше серија стаклени гаражни врати со тесна рамка погодни за станбена и комерцијална употреба. Оваа серија на гаражни врати комбинира хоризонтални линии со долго и тесно стакло со исти спецификации, што е многу привлечно.

Прочитај повеќе
 Какви специфични ефекти имаат летните горештини на вратите од гаражата? Кои материјали се најдобри за средини со висока температура? Какви специфични ефекти имаат летните горештини на вратите од гаражата? Кои материјали се најдобри за средини со висока температура?
2024-06-13
04

Какви специфични ефекти имаат летните горештини ...

Наскоро доаѓа летото 2024 година. Се вели дека летото 2024 година ќе биде многу пожешко од претходните лета. Високите температури не само што ќе направат луѓето да се чувствуваат непријатно, туку и ќе ве направатгаражна врата се чувствуваат „непријатно“. Високите температури ќе ги оштетат материјалите на вратата од гаражата, што може да предизвика стареење на материјалот, откажување на работата на гаражните врати, намалена изолација итн.

Прочитај повеќе
 Како да се измери големината на вратата од гаражата? Кои се стандардните големини на гаражни врати? Како да се измери големината на вратата од гаражата? Кои се стандардните големини на гаражни врати?
2024-06-11
05

Како да се измери големината на вратата од гаражата? Што...

Ако во моментов барате да го замените или надградите вашиотгаражна врата , многу е важно да ја знаете големината на вашата гаражна врата. Ако купите гаражна врата што не одговара на големината на вашата гаража, таа може да не одговара правилно. Општо земено, големините на домашните гаражни врати се исти, така што можете да ја прашате големината на гаражната врата на вашиот сосед кога ја менувате вратата од гаражата, но најбезбедно е сами да ја измерите големината на вратата од гаражата. Големините на гаражните врати што се користат во комерцијалните или другите индустрии се разликуваат, а сè уште се потребни точни мерења пред да се купат.

Прочитај повеќе
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124

Ние сме професионални добавувачи на делови за гаражни врати, доколку има интерес, ве молиме контактирајте со нас.